Administrator 23 luty 2018

Media o nas piszą!

W lokalnych mediach powiatu kępińskiego piszą o naszym Projekcie:

„Wyposażenie środowisk informatycznych wojewódzkich, powiatowych i miejskich podmiotów leczniczych w narzędzia informatyczne umożliwiające wdrożenie EDM oraz stworzenie sieci wymiany danych między podmiotami leczniczymi samorządu województwa.”

Beneficjent: Samorząd Województwa Wielkopolskiego

Inżynier Kontraktu: Szpitale Wielkopolski sp. z o.o.

kliknij w link do artykułu

Administrator 17 luty 2018

Trwają Dialogi Techniczne do Projektu e-Pacjent

W dniu 07.02.2018r. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Dialogów Technicznych na:

Dostarczenie, skonfigurowanie i uruchomienie oprogramowania specjalistycznego (e-Dokumentacja, e-Rejestracja, wytwarzanie EDM, EZD)”;

oraz

Dostarczenie, skonfigurowanie i uruchomienie systemów wsparcia przetwarzania informacji w podmiotach leczniczych (aplikacje i systemy szpitalne i specjalistyczne),

w ramach trwającego Projektu „Wyposażenie środowisk informatycznych wojewódzkich, powiatowych i miejskich podmiotów leczniczych w narzędzia informatyczne umożliwiające wdrożenie EDM oraz stworzenie sieci wymiany danych między podmiotami leczniczymi samorządu województwa”.

Administrator 19 styczeń 2018

Wycinka drzew i krzewów

Przygotowujemy działkę pod budowę Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Na działce przy ulicy Wrzoska trwa wycinka drzew i krzewów. Zgodnie z wydanymi decyzjami administracyjnymi oraz w trosce o ptactwo normalnie traktujące każdy zielony teren za swój dom, wycinka prowadzona jest poza okresem lęgowym i w okresie zimowej migracji ptaków.

Administrator 16 styczeń 2018

PROJEKT GOTOWY! Jesteśmy coraz bliżej budowy WCZD

Zakończyły  się blisko półtoraroczne prace związane z zaprojektowaniem nowego szpitala pediatrycznego
wraz z zagospodarowaniem blisko 3 hektarowego terenu, na którym ulokowana zostanie infrastruktura komunikacyjna, techniczna, pomocnicza dla funkcjonowania nowego obiektu. Opiekę medyczną znajdą tutaj dzieci na łącznie 9 oddziałach, w 354 jednoosobowych pokojach, w których pacjenci będą mogli przebywać wraz z opiekunem. Placówka zapewni opiekę także poprzez zespół poradni specjalistycznych, a także pierwszy w regionie Szpitalny Oddział Ratunkowy dla dzieci.
Przedsięwzięcie o szacunkowej wartości 375 056 153 zł zostanie sfinansowane z trzech źródeł. W ramach wsparcia Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014 - 2020 z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego zarezerwowano 237 055 731,67 zł, środki z Kontraktu Terytorialnego (budżetu państwa) to 101 387 613,68 zł oraz wkład własny Województwa Wielkopolskiego na poziomie 36 612 807,65 zł, które Samorząd planuje pozyskać w ramach pożyczki z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Administrator 16 styczeń 2018

e-Zdrowie, e-Pacjent, e-Dokumentacja, e-Rejestracja

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, iż podpisaliśmy umowę z Samorządem Województwa Wielkopolskiego na usługę Inżyniera Kontraktu dla Projektu pn.: „Wyposażenie środowisk informatycznych wojewódzkich, powiatowych i miejskich podmiotów leczniczych w narzędzia informatyczne umożliwiające wdrożenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej oraz stworzenie sieci wymiany danych między podmiotami leczniczymi samorządu województwa”.