Administrator 5 wrzesień 2017

Jak będą wyglądały pomieszczenia w Wielkopolskim Centrum Zdrowia Dziecka?

Dziś zapadły decyzje dotyczące aranżacji i wyposażenia pomieszczeń w Wielkopolskim Centrum Zdrowia Dziecka. Omówiono miedzy innymi: pokoje pielęgniarek, gabinety lekarskie, pomieszczenia socjalne, pomieszczenia porządkowe, magazyny, świetlice, sale zabaw, pomieszczenia szkolne, czy poradnie. Kierownicy oddziałów i pielęgniarki ze Specjalistycznego Zespołu Opieki Zrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, pomogli wybrać sprzęt i dobrać wyposażenie poszczególnych pomieszczeń.

Administrator 30 sierpień 2017

Kamery, alarm, teletechnika...

Dziś odbyło się kolejne spotkanie, podczas którego szczegółowo doprecyzowuje się wygląd i funkcjonowanie Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Prezes spółki Szpitale Wielkopolski, projaktanci z firmy Industria, pracownicy Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, tym razem szczegółowo omówili zagadnienia związane z teletechniką.

Administrator 30 sierpień 2017

Zgody i terminy

W Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, pojawili się dziś pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania i Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania. Zostali zaproszeni aby omówić aktualny postęp prac nad ostetecznym projektem WCZD. 10 lipca, projektanci, firma Industria z Gdańska, złożyli w Urzędzie Miasta Poznania wniosek o pozwolenie na budowę Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Po uzyskaniu pozwolenia, projektant rozpocznie kolejny etap – przygotowanie projektu wykonawczego ( OSTATECZNY PROJEKT SZPITALA). Na początku 2018 roku- projekt wykonawczy i wszystkie specyfikacje powinny być gotowe. Wtedy zostanie ogłoszony przetarg na budowę.

Administrator 22 sierpień 2017

W Głosie Wielkopolskim o budowie Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka

Projektanci szpitala złożyli już wniosek o pozwolenie na budowę.

Administrator 13 lipiec 2017

Ryzyka cybernetyczne- realne zagrożenie

Według ekspertów, ryzyka cybernetyczne, będą w najbliższych latach jednym z największych zgrożeń dla funkcjonowania przedsiębiorstw. Także dla funkcjonowania placówek medycznych- szpitali. Czego powinni obawiać się dyrektorzy szpitali, z czego zdawać sobie sprawę, jak świadomie zarządzać swoją placówką? Na te pytania odpowiadali specjaliści podczas konferencji "Zagrożenia cybernetyczne w podmiotach leczniczych- uwarunkowania prawne, przykłady, rozwiązania". Taka konferencja odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Zorganizowała ją Spółka Szpitale Wielkopolski wraz z partnerem- brokerem ubezpieczeniowym EIB.