Administrator 8 wrzesień 2017

Mamy pozwolenie na budowę!

W dniu 05.09.2017 r., spółka Szpitale Wielkopolski, otrzymała decyzję o pozwoleniu na budowę Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Decyzję wydał Urząd Miasta Poznania. Rozpoczyna się kolejny etap inwestycji związany z opracowaniem dokumentacji wykonawczej (ostateczny projekt szpitala). Na początku 2018 roku- projekt wykonawczy i wszystkie specyfikacje powinny być gotowe. Wtedy zostanie ogłoszony przetarg na budowę. Uruchamiamy procedurę związaną z wycinką drzew i wykarczowaniem terenu przy ulicy Wrzoska.

Administrator 5 wrzesień 2017

Jak będą wyglądały pomieszczenia w Wielkopolskim Centrum Zdrowia Dziecka?

Dziś zapadły decyzje dotyczące aranżacji i wyposażenia pomieszczeń w Wielkopolskim Centrum Zdrowia Dziecka. Omówiono miedzy innymi: pokoje pielęgniarek, gabinety lekarskie, pomieszczenia socjalne, pomieszczenia porządkowe, magazyny, świetlice, sale zabaw, pomieszczenia szkolne, czy poradnie. Kierownicy oddziałów i pielęgniarki ze Specjalistycznego Zespołu Opieki Zrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, pomogli wybrać sprzęt i dobrać wyposażenie poszczególnych pomieszczeń.

Administrator 30 sierpień 2017

Kamery, alarm, teletechnika...

Dziś odbyło się kolejne spotkanie, podczas którego szczegółowo doprecyzowuje się wygląd i funkcjonowanie Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Prezes spółki Szpitale Wielkopolski, projaktanci z firmy Industria, pracownicy Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, tym razem szczegółowo omówili zagadnienia związane z teletechniką.

Administrator 30 sierpień 2017

Zgody i terminy

W Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, pojawili się dziś pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania i Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania. Zostali zaproszeni aby omówić aktualny postęp prac nad ostetecznym projektem WCZD. 10 lipca, projektanci, firma Industria z Gdańska, złożyli w Urzędzie Miasta Poznania wniosek o pozwolenie na budowę Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Po uzyskaniu pozwolenia, projektant rozpocznie kolejny etap – przygotowanie projektu wykonawczego ( OSTATECZNY PROJEKT SZPITALA). Na początku 2018 roku- projekt wykonawczy i wszystkie specyfikacje powinny być gotowe. Wtedy zostanie ogłoszony przetarg na budowę.

Administrator 22 sierpień 2017

W Głosie Wielkopolskim o budowie Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka

Projektanci szpitala złożyli już wniosek o pozwolenie na budowę.