Administrator 30 sierpień 2017

Zgody i terminy

W Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, pojawili się dziś pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania i Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania. Zostali zaproszeni aby omówić aktualny postęp prac nad ostetecznym projektem WCZD. 10 lipca, projektanci, firma Industria z Gdańska, złożyli w Urzędzie Miasta Poznania wniosek o pozwolenie na budowę Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Po uzyskaniu pozwolenia, projektant rozpocznie kolejny etap – przygotowanie projektu wykonawczego ( OSTATECZNY PROJEKT SZPITALA). Na początku 2018 roku- projekt wykonawczy i wszystkie specyfikacje powinny być gotowe. Wtedy zostanie ogłoszony przetarg na budowę.

Administrator 22 sierpień 2017

W Głosie Wielkopolskim o budowie Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka

Projektanci szpitala złożyli już wniosek o pozwolenie na budowę.

Administrator 13 lipiec 2017

Ryzyka cybernetyczne- realne zagrożenie

Według ekspertów, ryzyka cybernetyczne, będą w najbliższych latach jednym z największych zgrożeń dla funkcjonowania przedsiębiorstw. Także dla funkcjonowania placówek medycznych- szpitali. Czego powinni obawiać się dyrektorzy szpitali, z czego zdawać sobie sprawę, jak świadomie zarządzać swoją placówką? Na te pytania odpowiadali specjaliści podczas konferencji "Zagrożenia cybernetyczne w podmiotach leczniczych- uwarunkowania prawne, przykłady, rozwiązania". Taka konferencja odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Zorganizowała ją Spółka Szpitale Wielkopolski wraz z partnerem- brokerem ubezpieczeniowym EIB.

Administrator 13 czerwiec 2017

Informatyzacja w ochronie zdrowia- ankieta dotycząca e-zdrowia

Rząd pracuje obecnie nad rozwiązaniami informatycznymi mającymi poprawić opiekę zdrowotną takimi jak elektroniczna dokumentacja pacjenta, e-recepta czy e-skierowanie. Trwają konsultacje społeczne dotyczące oczekiwań od usług e-zdrowia i e-recepty, więc nasz głos – głos pacjentów i obywateli, będzie się liczył. Częścią konsultacji jest zbieranie opinii poprzez dystrybuowanie i wypełnianie ankiety, którą przygotowało Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Zachęcamy do wypełnienia ankiety. Można to zrobić online korzystając z linku:

Administrator 29 maj 2017

W Głosie Wielkopolskim, o tym, na jakim etapie jest budowa WCZD

W maju, w Głosie Wielkopolskim, ukazała się publikacja o budowie Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Dziennikarze na bieżąco śledzą postęp prac.