Reprezentowanie zakładów opieki zdrowotnej w negocjacjach zakupowych i innych postępowaniach o charakterze gospodarczym.

Przygotowanie oraz realizacja inwestycji polegającej na budowie Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka.

Wykonywanie zadań inwestora lub inwestora zastępczego dla zakładów opieki zdrowotnej utworzonych przez Województwo Wielkopolskie.

Administrator 13 lipiec 2017

Ryzyka cybernetyczne- realne zagrożenie

Według ekspertów, ryzyka cybernetyczne, będą w najbliższych latach jednym z największych zgrożeń dla funkcjonowania przedsiębiorstw. Także dla funkcjonowania placówek medycznych- szpitali. Czego powinni obawiać się dyrektorzy szpitali, z czego zdawać sobie sprawę, jak świadomie zarządzać swoją placówką? Na te pytania odpowiadali specjaliści podczas konferencji "Zagrożenia cybernetyczne w podmiotach leczniczych- uwarunkowania prawne, przykłady, rozwiązania". Taka konferencja odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Zorganizowała ją Spółka Szpitale Wielkopolski wraz z partnerem- brokerem ubezpieczeniowym EIB.

Administrator 13 czerwiec 2017

Informatyzacja w ochronie zdrowia- ankieta dotycząca e-zdrowia

Rząd pracuje obecnie nad rozwiązaniami informatycznymi mającymi poprawić opiekę zdrowotną takimi jak elektroniczna dokumentacja pacjenta, e-recepta czy e-skierowanie. Trwają konsultacje społeczne dotyczące oczekiwań od usług e-zdrowia i e-recepty, więc nasz głos – głos pacjentów i obywateli, będzie się liczył. Częścią konsultacji jest zbieranie opinii poprzez dystrybuowanie i wypełnianie ankiety, którą przygotowało Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Zachęcamy do wypełnienia ankiety. Można to zrobić online korzystając z linku:

Administrator 29 maj 2017

W Głosie Wielkopolskim, o tym, na jakim etapie jest budowa WCZD

W maju, w Głosie Wielkopolskim, ukazała się publikacja o budowie Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Dziennikarze na bieżąco śledzą postęp prac.

Administrator 11 maj 2017

Teletechnika

W dniu 10.05.2017 odbyło się kolejne spotkanie dotyczące wyposażenia Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Tym razem przedstawiciele spółki Szpitale Wielkopolski, pracownicy Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu i architekt ( Industria Project), rozmawiali o rozwiązaniach teletechnicznych, które będą zastosowane w nowym szpitalu dziecięcym.

Administrator 11 maj 2017

Działka ogrodzona!

W ramach działań przygotowawczych, teren przy ulicy Wrzoska, na którym powstanie Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka, został uprzątnięty. Dokonano wyburzeń wszystkich trzech budynków ( były to niewielkie budynki w stanie częściowej ruiny). Materiały i odpady zostały wywiezione i zutylizowane.