Administrator 16 styczeń 2018

PROJEKT GOTOWY! Jesteśmy coraz bliżej budowy WCZD

Zakończyły  się blisko półtoraroczne prace związane z zaprojektowaniem nowego szpitala pediatrycznego
wraz z zagospodarowaniem blisko 3 hektarowego terenu, na którym ulokowana zostanie infrastruktura komunikacyjna, techniczna, pomocnicza dla funkcjonowania nowego obiektu. Opiekę medyczną znajdą tutaj dzieci na łącznie 9 oddziałach, w 354 jednoosobowych pokojach, w których pacjenci będą mogli przebywać wraz z opiekunem. Placówka zapewni opiekę także poprzez zespół poradni specjalistycznych, a także pierwszy w regionie Szpitalny Oddział Ratunkowy dla dzieci.
Przedsięwzięcie o szacunkowej wartości 375 056 153 zł zostanie sfinansowane z trzech źródeł. W ramach wsparcia Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014 - 2020 z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego zarezerwowano 237 055 731,67 zł, środki z Kontraktu Terytorialnego (budżetu państwa) to 101 387 613,68 zł oraz wkład własny Województwa Wielkopolskiego na poziomie 36 612 807,65 zł, które Samorząd planuje pozyskać w ramach pożyczki z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Administrator 16 styczeń 2018

e-Zdrowie, e-Pacjent, e-Dokumentacja, e-Rejestracja

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, iż podpisaliśmy umowę z Samorządem Województwa Wielkopolskiego na usługę Inżyniera Kontraktu dla Projektu pn.: „Wyposażenie środowisk informatycznych wojewódzkich, powiatowych i miejskich podmiotów leczniczych w narzędzia informatyczne umożliwiające wdrożenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej oraz stworzenie sieci wymiany danych między podmiotami leczniczymi samorządu województwa”.

Administrator 27 listopad 2017

Instalacje sanitarne i elektryczne

Podczas ostatniego spotkania z projektantami Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka omówiono między innymi zagadnienia dotyczące poszczególnych instalacji ( wodociągi, ciepłociągi, przyłącza energetyczne). Doprecyzowano także różne kwestie, o których inwestor rozmawiał z projektantami podczas ostatnich spotkań.

Administrator 6 listopad 2017

Zagospodarowanie terenu wokół WCZD

Intensywne prace nad ukończeniem projektu wykonawczego Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka trwają! Nieprzerwanie, wspólnie nad wszystkimi zagadnieniami pracują konsultanci zatrudnieni przez inwestora wraz z projektantami. Oczywiście wszystko pod czujnym okiem zarządu spółki Szpitale Wielkopolski.

Administrator 27 październik 2017

Dalsze ustalenia związane z branżą sanitarną

Podczas kolejnej narady dotyczącej budowy Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka omówiono, między innymi, model eneregetyczny budynku. Przeanalizowano kaskady ciśnień, ich schemat, zasadę działania na przykładzie wybranych obszarów obiektu. Omówiono wentylację pomieszczeń, między innymi sal operacyjnych i SOR, a także sposób regulowania temperatury w salach chorych. Omówiono także kwestie związane z ciepłociągiem i wodociągiem.