Logo Fundusze Europejskie, Godło Polski, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

BOOKROSSING W WIELKOPOLSKICH PLACÓWKACH MEDYCZNYCH

18 września 2013

KSIĄŻKI (ZNÓW) TRAFIĄ DO PACJENTÓW

Już po raz kolejny pracownicy Spółki „Szpitale Wielkopolski” i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego rozpoczęli zbiórkę książek w ramach akcji „BOOKCROSSING – NA ZDROWIE”.

Zebrane podczas kolejnych dni książki trafią do szpitali i przychodni lekarskich podległych samorządowi województwa wraz z półkami i plakatami promującymi ideę uwalniania książek.

– Spółka „Szpitale Wielkopolski”, która w lutym po raz pierwszy przygotowała projekt pt. „BOOKCROSSING – NA ZDROWIE” chce, by w każdej placówce medycznej podległej wielkopolskiemu urzędowi marszałkowskiemu zostało wyznaczone miejsce na „uwolnione” książki. Akcja została ogłoszona podczas wielkopolskich obchodów Światowego Dnia Chorego i zamierzamy ją kontynuować – wyjaśnia Jakub Jędrzejewski, wiceprezes „Szpitale Wielkopolski” sp. z o.o. – Chcemy w wakacje podarować każdej placówce półkę, na którą będą trafiały ciekawe książki, a obok nich zawiesić plakat informujący o akcji i idei bookcrossingu.

Współorganizatorem akcji jest Departament Ochrony Zdrowia i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Marszałkowskiego, który prowadzi akcję wśród pracowników Urzędu. Każdy przekazany dar przyczyni się do poprawy samopoczucia chorych, umili trudny czas pobytu w Szpitalu, wywoła uśmiech na twarzach pacjentów i choć na chwilkę pozwoli zapomnieć o chorobie. Podczas pierwszej zbiórki zebrano blisko 1500 książek.

Każdy, kto chce uwolnić książkę, może ją dostarczyć do Departamentu Ochrony Zdrowia i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu przy ul. Piekary 17, piętro IX, pokój 901 – SEKRETARIAT w godzinach pracy placówki.