Logo Fundusze Europejskie, Godło Polski, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Efekty kilku lat pracy w jednym filmie! Zachęcamy do oglądania

20 stycznia 2022

Jeden z najnowocześniejszych i największych szpitali pediatrycznych w Polsce. To pierwszy, po kilku dekadach, publiczny obiekt szpitalny w Poznaniu, wybudowany od zera. Zaprojektowany przez zespół Industria Project z Gdańska, a wykonany przez nas w formule generalnego wykonawstwa, jest jedną najokazalszych lecznic dziecięcych w środkowej Europie. Efekty kilku lat pracy i zaangażowania zespołu realizacyjnego, zobaczcie sami!

Inwestorem obiektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, zaś Inwestorem zastępczym – Szpitale Wielkopolski Sp. z o.o.

Więcej o szpitalu:
We wnętrzach – zaawansowana aparatura medyczna i komfortowe przestrzenie, nie tylko dla małego pacjenta i rodzica, ale i kadry i pracowników szpitala. To obiekt z 354 łóżkami dla dzieci, dziewięcioma oddziałami i kilkunastoma poradniami specjalistycznymi. Szpital przestrzennie i funkcjonalnie zaprojektowany w podziale na dwie części: oddziały łóżkowe oraz zespół oddziałów diagnostyczno – ratunkowo – zabiegowych. Oba bloki połączone są w części centralnej wspólną przestrzeni komunikacyjną z główną klatką schodową i zespołem 4 wind. Część łóżkowa zaprojektowana została na planie litery „H”, z wąskim traktem umożliwiającym doświetlenie pokoi łóżkowych po obu stronach ciągów komunikacyjnych. W drugiej części, stanowiącej serce szpitala – na parterze zaplanowano SOR, diagnostykę obrazową i izbę przyjęć, na wyższych kondygnacjach: poradnie specjalistyczne, blok operacyjny z intensywną terapią, zaś na najwyższej kondygnacji administrację z częścią hotelową. Warbud odpowiada także za wyposażenie obiektu w aparaturę medyczną, kompleksowe zagospodarowanie działki, budowę parkingu na 425 miejsc, układu dróg wewnętrznych, placów rekreacyjnych oraz realizacje przestrzeni terenów zielonych.

Video:

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /wordpress/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /wordpress/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/wordpress/wp-c...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('synced') #2 {main} thrown in /wordpress/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52