Logo Fundusze Europejskie, Godło Polski, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Kamery, alarm, teletechnika…

30 sierpnia 2017

Dziś odbyło się kolejne spotkanie, podczas którego szczegółowo doprecyzowuje się wygląd i funkcjonowanie Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Prezes spółki Szpitale Wielkopolski, projaktanci z firmy Industria, pracownicy Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, tym razem szczegółowo omówili zagadnienia związane z teletechniką.

Omówiono i zatwierdzono liczbę i rozmieszczenie kamer na poczczególnych kondygnacjach i wokół szpitala. Cały obiekt będzie stale monitorowany przez 400 kamer! Przedyskutowano również kwestię podglądu z kamer. Omówiono rozwiązania jakie będą zastosowane w szpitalu związane z kontrolą dostępu i łącznością interkomową. Zdecydowano, że na oddziale Zakaźnym WCZD, do dyspozycji rodziców będzie przenośna telekamera, a także, że sala konferencyjna będzie połączona systemem audiowizualnym z blokiem operacyjnym.