Najnowsze zdjęcia z budowy WCZD

4 lutego 2021

Na profilu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego na Facebooku pojawił się nowy wpis i najświeższa fotorelacja z budowy Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Zachęcamy do obejrzenia:

Projekt pn. „Budowa Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka (szpitala pediatrycznego) wraz z jego wyposażeniem”, realizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego wszedł w ostatni etap realizacji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, z końcem bieżącego roku funkcjonowanie ma rozpocząć jedna z najnowocześniejszych pediatrycznych placówek medycznych w Polsce. Opieka medyczna w tym marszałkowskim szpitalu zapewniona będzie w ramach 9 oddziałów, w salach jednoosobowych przeznaczonych dla 354 dzieci i ich opiekunów. Do dyspozycji oddany zostanie także zespół poradni specjalistycznych oraz pierwszy w Wielkopolsce Szpitalny Oddział Ratunkowy dedykowanym najmłodszym mieszkańcom regionu. Siedmiokondygnacyjna lecznica o powierzchni blisko 36 tys. m², zlokalizowana jest przy ul. Wrzoska w Poznaniu, na blisko 3 ha działce. Do szpitala poprowadzi zmodernizowana droga i chodnik. Remont ulicy Wrzoska jest już zakończony. Gotowa jest już przestrzeń parkingowa na 425 miejsc. Przy szpitalu będzie funkcjonować pętla autobusowa. Obok nowej placówki pediatrycznej nie zabraknie oczywiście placu zabaw.

Dołączamy najnowsze zdjęcia z budowy: