Logo Fundusze Europejskie, Godło Polski, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

O WCZD w mediach

28 lipca 2021

Ostatnio dużo się mówi o budowie WCZD. Nic dziwnego – ta ogromna inwestycja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, wielkimi krokami, zmierza ku końcowi. Budynek wygląda już dokładnie tak jak na wizualizacjach, Generalny Wykonawca będzie kontynuował swoje prace jeszcze tylko przez kilka tygodni. Przed nami rozstrzyganie dużych przetargów (m.in. na meble i sprzęt medyczny) i ostateczne urządzanie nowego szpitala pediatrycznego. Przenosiny już na początku przyszłego roku! Przypominamy, że do WCZD przeniesie się kilka placówek rozsianych dotąd w różnych punktach w Poznaniu. To Szpital Św. Józefa przy ul. Nowowiejskiego i Krysiewicza, a także Poradnie Specjalistyczne zlokalizowane przy ul. Spornej, oraz Oddział Rehabilitacji z Kiekrza.

Zachęcamy do obejrzenia materiału z programu informacyjnego Teleskop (TVP 3 Poznań), oraz przeczytania artykułu w Gazecie Wyborczej. Poniżej kilka zdjęć autorstwa Łukasza Cynalewskiego, właśnie z tego artykułu.

https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,27359325,szpital-dzieciecy-w-poznaniu-prawie-gotowy-jednoosobowe-sale.html

https://poznan.tvp.pl/55076414/coraz-blizej-otwarcia-szpitala-dzieciecego-w-poznaniu

Materiał od 8’13:

https://poznan.tvp.pl/55076619/27072021-godz1830

Załączniki:

1. Załącznik 1