Logo Fundusze Europejskie, Godło Polski, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

PODSUMOWANIE KONFERENCJI PRASOWEJ

15 listopada 2013

WYBÓR PROJEKTU BUDOWY NOWEGO SZPITALA MATKI I DZIECKA W POZNANIU JAKO PROJEKTU PILOTAŻOWEGO W NABORZE POJEKTÓW PPP W SEKTORZE OCHRONY ZDROWIA PROWADZONYM PRZEZ MINISTERSTWO ROZWOJU REGIOLNALNEGO

 

PROJEKT OTRZYMA WSPARCIE DORADCZE

Projekt uzyska kompleksowe wsparcie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, świadczone z udziałem doradców zewnętrznych w zakresie ekonomiczno-finansowym, prawnym oraz technicznym, w celu przygotowania inwestycji w formule ppp.
Wsparcie, jakie otrzyma samorząd województwa jest znaczącym elementem w procesie przygotowania projektu do realizacji. W ramach pomocy projekt otrzyma pełną obsługę doradczą i kompleksowe przygotowanie procedur wyboru partnera prywatnego realizującego budowę nowego szpitala matki i dziecka. Wypracowana dokumentacja będzie wzorcową dla innych podmiotów publicznych zainteresowanych realizacją projektów ppp w sektorze ochrony zdrowia.

 

W POZNANIU POWSTANIE NOWY SZPITAL DZIECIĘCY

Zgłoszony projekt został wysoko oceniony i wybrany spośród 9 zgłoszonych projektów w naborze zorganizowanym przez MRR. Budowa najnowocześniejszego szpitala w regionie zostanie projektem pilotażowym na cały kraj.

W imieniu Samorządu Województwa Wielkopolskiego przygotowaniem inwestycji zajmuje się „Szpitale Wielkopolski” sp. z o.o.
Zgodnie ze wstępnym programem medycznym inwestycja obejmować będzie czternaście oddziałów (ok. 420 łóżek), szpitalny oddział ratunkowy, 24 poradnie, szkołę rodzenia, blok operacyjny, blok porodowy, diagnostykę i laboratoria. Szacuje się, że koszt budowy szpitala to od 270 do 400 milionów złotych.

To największa inwestycja tego typu w Wielkopolsce, dlatego wszystkim nam zależy na tym, by przygotować ją w sposób profesjonalny i przede wszystkim spełniający oczekiwania pacjentów i obsługi medycznej – mówił podczas spotkania z dziennikarzami Mateusz Klemenski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego pełniący nadzór merytoryczny nad funkcjonowaniem wielkopolskiej służby zdrowia i Spółki.

FIRMY WYBUDUJĄ, SAMORZĄD DA TEREN
Budowa placówki odbyć ma się na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego. Stronami umowy będą samorząd wielkopolski oraz prywata firma wyłoniona w przetargu. Projekt będzie realizowany w modelu infrastrukturalnym.
W modelu infrastrukturalnym partner prywatny przejmuje projektowanie, budowę, finansowanie oraz zarządzanie techniczne. – wyjaśniał J. Jędrzejewski – wiceprezes „Szpitale Wielkopolski” sp. z o.o.

Materiał przygotowany przez „Szpitale Wielkopolski” sp. z o.o.

 http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/1042613,szpital-dla-dzieci-i-matek-w-poznaniu-powstanie-przy-szwajcarskiej,id,t.html

http://www.codziennypoznan.pl/szpital-dzieciecy-ministerstwo-wesprze-projekt,9141,2,akt.html

http://www.rynekzdrowia.pl/Inwestycje/Poznan-zbuduja-nowy-szpital-w-formule-PPP,135740,3.html#.UoTkNZMh960.facebook

http://naszglospoznanski.pl/?p=37805

http://www.radiomerkury.pl/informacje/pozostale/powstanie-nowy-szpital-dzieciecy.html

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114877,14950834,Partner_samorzadu_wojewodztwa_wybuduje_nowy_szpital.html

http://epoznan.pl/news-news-44958-Wsparcie_dla_budowy_Szpitala_Matki_i_Dziecka

http://ippp.pl/mrr-wylonilo-dwa-projekty-pilotazowe/