Ulica Wrzoska – rozpoczynamy kolejny etap przebudowy

24 czerwca 2020

Szanowni Państwo uprzejmie informujemy, iż zgodnie z planem i harmonogramem, 29 czerwca 2020 roku, generalny wykonawca, firma Warbud S.A. rozpocznie drugi etap przebudowy ulicy Wrzoska w Poznaniu.

Stanowi ona drogę dojazdową do szpitala MSWiA im. prof. Ludwika Bierkowskiego oraz do powstającego Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Stan jej nawierzchni  oceniono jako przeciętny, a chodniki z płyt betonowych (które były tylko na niewielkim odcinku drogi) były w złym stanie. Dodatkowo panował tu chaos organizacyjny, auta  były pozostawiane na niewydzielonych miejscach parkingowych. Ulica wymagała gruntownej modernizacji i uporządkowania organizacji ruchu.

Docelowy układ ulicy Wrzoska został zatwierdzony przez Miasto Poznań. Projekt czasowej organizacji ruchu został uzgodniony w szczególności z Zarządem Dróg Miejskich, Miejskim Inżynierem Ruchu oraz Szpitalem Wojewódzkim w Poznaniu. Przebudowa drogi potrwa do końca 2020 r.