Wielka przeprowadzka do Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka

27 kwietnia 2022

Zespoły Ratownictwa Medycznego przetransportowały dziś pacjentów ze starego szpitala dziecięcego przy ul. Krysiewicza do Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka przy ul. Wrzoska 1.

Do dwóch (Oddział Obserwacyjno- Zakaźny i Oddział Dzieci Młodszych), które już działają w tej lokalizacji od dwóch tygodni, dołączają teraz kolejne:

• Oddział Chirurgii i Leczenia Oparzeń
  • Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii
  • Oddział Laryngologii
  • Oddział Dzieci Starszych I
  • Oddział Dzieci Starszych II
  • Blok Operacyjny

Firma odpowiedzialna za przeprowadzkę zajęła się resztą. Przewiezione zostały najpotrzebniejsze meble, dokumenty i wyposażenie oddziałów. Rozpoczął się także proces przewożenia sprzętu o większych gabarytach, np. rentgen czy tomograf.

Izba Przyjęć zacznie działać w nowej lokalizacji od 29 kwietnia.

WCZD to jeden z najnowocześniejszych i największych szpitali pediatrycznych w Polsce. To pierwszy, po kilku dekadach, publiczny obiekt szpitalny w Poznaniu, wybudowany od zera.

Całkowita wartość projektu wynosi łącznie 459 033 762,00 zł, na którą to wartość składają się następujące źródła:

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego – 237 055 731,67 zł

Budżet Państwa – 101 387 613,68 zł