Logo Fundusze Europejskie, Godło Polski, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Blisko rok pracy na placu budowy Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka

1 października 2019

17 października 2018 r. podpisano umowę z Generalnym Wykonawcą oraz przekazano plac budowy. To blisko 3 hektary przestrzeni do zagospodarowania. Dziś to miejsce wygląda zupełnie inaczej, o czym mogą się Państwo przekonać zapoznając się z wrześniową galerią zdjęć.

Aktualnie przy ul. Wrzoska trwają prace związane ze wznoszeniem w technologii żelbetowej ścian, słupów oraz stropów na przestrzeni +3, +4, +5. Konstrukcyjne roboty żelbetowe zostały zakończone w całym obiekcie do poziomu stropu nad poziomem +2. W najbardziej zaawansowanych obszarach budynku (część „łóżkowa” szpitala) wykonywane jest aktualnie zwieńczenie dachu attyką. Z zewnątrz można także zauważyć trwające prace związane z montażem stolarki okiennej od poziomu -1 do +3.

Wiele dzieje się także wewnątrz obiektu. Wznoszone są już ściany wewnętrzne, a w nich odpowiednie przejścia i szachty instalacyjne. Wykonywane są tynki wewnętrzne, powstają „biegi” komunikacyjne w klatkach schodowych. Prowadzony jest także szeroki wachlarz prac instalacyjnych w zakresie elektrycznym, teletechnicznym, wentylacyjnym, czy wodociągowym
i kanalizacyjnym.

Równolegle do wykazanych powyżej prac konstrukcyjnych oraz wewnętrznych trwają m.in. prace ziemne związane z wykonaniem zbiornika podziemnego retencyjnego kanalizacji deszczowej przylegającej do ul. Witosa. Powstało już także większość przyłączy docelowych mediów do budynku, jak przyłącze kanalizacji sanitarnej, wodociągowe, ciepła systemowego czy energii elektrycznej.