Logo Fundusze Europejskie, Godło Polski, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Newralgiczny moment remontu ulicy Wrzoska

21 sierpnia 2020

Szanowni Państwo,

przypominamy i uczulamy, że aktualnie trwa remont ulicy Wrzoska. Jest zapewniony dojazd do szpitala MSWiA, jednak parkowanie w pobliżu wjazdu do placówki może być utrudnione, a ilość miejsc postojowych jest ograniczona. Aktualnie trwa jeden z najtrudniejszych etapów przebudowy drogi dojazdowej do obu szpitali – MSWiA i Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka.

Docelowy układ ulicy Wrzoska został zatwierdzony przez Miasto Poznań. Projekt czasowej organizacji ruchu został uzgodniony w szczególności z Zarządem Dróg Miejskich, Miejskim Inżynierem Ruchu oraz Szpitalem Wojewódzkim w Poznaniu.

W wyniku przebudowy powstanie nowa pętla autobusowa. Przystanek będzie przeniesiony w nowe miejsce. Od ulicy Dojazd zostanie również poprowadzony zupełnie nowy chodnik dla pieszych – takiego dotąd nie było, piesi korzystali dotychczas z pobocza jezdni.

Docelowo, wykonane prace znacząco poprawią organizację ruchu
w tym miejscu, zapewnią komfortowy dojazd, jak i dojście do obu szpitali, które znajdują się przy ulicy A. Wrzoska.

Prosimy o cierpliwość, wyrozumiałość, oraz ostrożność.

Remont potrwa do końca tego roku.