Logo Fundusze Europejskie, Godło Polski, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Przebudowa ulicy Wrzoska rozpocznie się 6 kwietnia 2020 r.

30 marca 2020

Informujemy, że zgodnie z projektem budowy nowego szpitala pediatrycznego na terenie Poznania, gruntownie zostanie również przebudowana ulica A. Wrzoska. Stanowi ona drogę dojazdową do szpitala MSWiA im. prof. Ludwika Bierkowskiego oraz do powstającego Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Stan jej nawierzchni oceniono jako przeciętny, a chodniki z płyt betonowych (które są tylko na niewielkim odcinku drogi) są w złym stanie. Dodatkowo panuje tu chaos organizacyjny, auta są pozostawiane na niewydzielonych miejscach parkingowych. Ulica wymaga gruntownej modernizacji i uporządkowania organizacji ruchu, obsługującej docelowo Pacjentów dwóch Szpitali. Docelowy układ ulicy Wrzoska został zatwierdzony przez Miasto Poznań. Projekt czasowej organizacji ruchu został uzgodniony w szczególności z Zarządem Dróg Miejskich, Miejskim Inżynierem Ruchu oraz Szpitalem Wojewódzkim w Poznaniu. Generalny Wykonawca Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka jest gotowy do rozpoczęcia prac, które rozpoczną się 6 kwietnia 2020 r. Przebudowa drogi potrwa do końca 2020 r.

Prace budowlane będą podzielone na sześć etapów. Każdy z nich jest dokładnie opisany i ma przypisaną grafikę, która przedstawia organizację ruchu. Wszystkie etapy zapewnią dojazd pojazdów ratowniczych do szpitala MSWiA. Pierwszy etap może być największym zaskoczeniem dla kierowców, ponieważ poprowadzona będzie zastępcza droga dojazdowa do szpitala MSWiA – nie będzie można wjechać w ulicę Wrzoska z ulicy Dojazd. W związku z przebudową zaplanowana jest akcja ulotkowa dla kierowców, odpowiednio wcześniej będą zamontowane również banery informujące o organizacji ruchu w tym miejscu (przy skrzyżowaniu ul. Dojazd z Al. Solidarności i ul. Dojazd z ul. Lutycką). Na czas całego remontu przystanek autobusowy z ulicy Wrzoska zostanie przeniesiony na ulicę Dojazd. Pragniemy zaznaczyć, że jeszcze przez ostatecznymi decyzjami odbyły się konsultacje z Zarządem Transportu Miejskiego i Policją – projekt został zaakceptowany.

W wyniku przebudowy powstanie nowa pętla autobusowa. Przystanek będzie przeniesiony w nowe miejsce. Od ulicy Dojazd zostanie również poprowadzony zupełnie nowy chodnik dla pieszych – takiego dotąd nie było, piesi korzystają z pobocza jezdni.

Liczymy się z tym, iż planowana przebudowa i prace drogowe mogą się wiązać z utrudnieniami z dojazdem i parkowaniem w okolicy- za co serdecznie przepraszamy. Zaznaczamy natomiast, iż docelowo, wykonane prace znacząco poprawią organizację ruchu w tym miejscu, zapewnią komfortowy dojazd, jak i dojście do obu szpitali, które znajdują się przy ulicy A. Wrzoska.