Logo Fundusze Europejskie, Godło Polski, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

WCZD w jesiennym słońcu

12 listopada 2021

Zachęcamy do obejrzenia pięknych zdjęć wykonanych w pierwszych dniach listopada 2021 roku.

Budowa WCZD to priorytetowa i jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji prowadzona przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Projekt realizowany jest w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. Przedsięwzięcie jest prowadzone z ogromnym rozmachem i zaangażowaniem. Umowa na budowę lecznicy podpisana została w październiku 2018 roku. Niezwłocznie ruszyły pierwsze prace na terenie budowy, które do dzisiaj postępują zgodnie z planem. Powstanie takiego szpitala było konieczne przede wszystkim ze względu na fatalne warunki pobytu w obecnym Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, który hospitalizuje rocznie około 16 tysięcy młodych pacjentów. Dziś szpital podzielony jest na kilka lokalizacji. Rodzice mają utrudniony dojazd do placówek w ścisłym centrum miasta, brakuje miejsc parkingowych. WCZD ma być odpowiedzią na te problemy.

Obiekt jest przygotowany na przyjęcie 354 pacjentów. Opieka medyczna zostanie zapewniona w ramach 9 oddziałów. Do dyspozycji zostanie oddany także zespół Poradni Specjalistycznych oraz pierwszy w Wielkopolsce Szpitalny Oddział Ratunkowy dedykowanym najmłodszym mieszkańcom regionu. Oprócz tego placówka to także m.in. Blok Operacyjny, Zakład Diagnostyki Obrazowej (z tomografem i rentgenem), Apteka, Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej, Centrum Dydaktyczno- Konferencyjne, Zakład Endoskopii, Zakład Elektrodiagnostyki, czy Patomorfologia.