Logo Fundusze Europejskie, Godło Polski, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

ŻEGNAMY SIĘ Z TĄ WYJĄTKOWĄ INWESTYCJĄ

31 grudnia 2022

Koniec tego roku to dla nas również zakończenie ogromnego zadania, zakończenie kilkuletniego zawodowego wyzwania. Najprawdopodobniej największego w naszym dorobku.

Rozpoczęliśmy ten proces w 2018 roku. Sprawdzaliśmy, porównywaliśmy, uczyliśmy się, jeździliśmy po Europie, naradzaliśmy, szukaliśmy najlepszych specjalistów… Odbyliśmy setki spotkań, narad, dziesiątki wideokonferencji. To tysiące przepracowanych godzin, nerwy i stres… ale było warto!

Przetrwaliśmy i kontynuowaliśmy prace podczas pandemii. Poradziliśmy sobie z mnóstwem problemów i wyzwań. Nasz niewielki (biorąc pod uwagę rozmiar inwestycji) zespół, sprostał temu zadaniu. Jesteśmy z tego dumni, żegnamy rok 2022 z poczuciem ogromnej satysfakcji. Z pomocą setek osób, wybudowaliśmy dla małych pacjentów z całej Wielkopolski, ultranowoczesny szpital. Dzięki temu w zapomnienie poszły stare lokalizacje i fatalne warunki pobytu dla dzieci i ich opiekunów.

Dziękujemy WSZYSTKIM, który w tym procesie nam towarzyszyli. Którzy nam pomagali, konsultowali, dostarczali, wspierali i budowali ten szpital z nami. Przede wszystkim dziękujemy Marszałkowi Województwa – Markowi Woźniakowi, oraz całej ekipie Urzędu Marszałkowski – za zaufanie i powierzenie nam tego zadania.

Wielkopolskie Centrum Pediatrii działa już ponad pół roku i jest jednym z najnowocześniejszych szpitali w Polsce. Jest naszpikowane nowoczesnymi technologiami, które pomagają kadrze placówki w szybszym diagnozowaniu i leczeniu pacjentów.

Zrealizowaliśmy najważniejszy w historii Województwa Wielkopolskiego projekt – czas na podsumowania i pożegnanie z tą inwestycją.

Ze strony finansowej finalnie wygląda to tak:

Całkowita wartość projektu: 457.587.644,05 zł

Dofinansowanie: 338.443.345,35 zł (EFRR: 237.055.731,67 zł; BP: 101.387.613,68 zł)

Środki własne województwa: 119.144.298,70 zł

Niech Wielkopolskie Centrum Pediatrii służy teraz dzieciom przez dziesiątki lat!

Przed nami nowe wyzwania, o których poinformujemy wkrótce.

W Nowym Roku życzymy Państwu dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności.

2023 – bądź łaskawy 😊!