Logo Fundusze Europejskie, Godło Polski, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Ryzyka cybernetyczne – realne zagrożenie

13 lipca 2017

Według ekspertów, ryzyka cybernetyczne, będą w najbliższych latach jednym z największych zgrożeń dla funkcjonowania przedsiębiorstw. Także dla funkcjonowania placówek medycznych- szpitali. Czego powinni obawiać się dyrektorzy szpitali, z czego zdawać sobie sprawę, jak świadomie zarządzać swoją placówką? Na te pytania odpowiadali specjaliści podczas konferencji „Zagrożenia cybernetyczne w podmiotach leczniczych- uwarunkowania prawne, przykłady, rozwiązania”. Taka konferencja odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Zorganizowała ją Spółka Szpitale Wielkopolski wraz z partnerem- brokerem ubezpieczeniowym EIB.

Specjaliści podczas konferencji omówili zmiany prawne dotyczące odpowiedzialności podmiotów przetwarzających dane osobowe wchodzące w życie w Polsce w maju 2018 roku. Omówili ryzyko cybernetyczne, podali realne przykłady szkód cybernetycznych w jednostkach służby zdrowia oraz możliwości zabezpieczenia się przed ich skutkami. W konferencji udział wzięli dyrektorzy wielkopolskich szpitali wraz z informatykami.

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /wordpress/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /wordpress/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/wordpress/wp-c...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /wordpress/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52