Logo Fundusze Europejskie, Godło Polski, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dobór sprzętu

10 kwietnia 2017

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka ma być jedną z najnowocześniejszych placówek w Polsce. Zarząd spółki Szpitale Wielkopolski chce dobrać sprzęt i wyposażenie w taki sposób aby spełnić wszystkie oczekiwania. Pracowników i lekarzy, ale przede wszystkim pacjentów. Wspólnie z pojektantami szpitala, podejmowane są właśnie decyzje dotyczące najważniejszego, największego i najdroższego sprzętu jaki znajdzie się w nowym szpitalu dziecięcym i poradniach.

Dzisiaj, projektanci z firmy Industria, przedstawiciele spółki Szpitale Wielkopolski,  dyrekcja Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, pracownicy szpitala i lekarze, konsultując się ze specjalistami w tym zakresie, decydowali, między innymi o wyposażeniu Zakładu Diagnostyki w Wielkopolskim Centrum Zdrowia Dziecka. Dobierano rodzaj aparatu dla Tomografii Komputerowej. Analizowano potrzeby i dobrano aparat MRI, RTG ( także taki z ramieniem C dla Bloku Operacyjnego). Dobrano również rodzaj aparatów USG i wyposażenie Poradni Specjalistycznych. Zespół omówił także działanie systemu automatycznej dystrybucji leków Unit Dose oraz to, jak w nowym szpitalu ma funkcjonować poczta pneumatyczna.