PROJEKT GOTOWY! Jesteśmy coraz bliżej budowy WCZD

16 stycznia 2018

Zakończyły  się blisko półtoraroczne prace związane z zaprojektowaniem nowego szpitala pediatrycznego
wraz z zagospodarowaniem blisko 3 hektarowego terenu, na którym ulokowana zostanie infrastruktura komunikacyjna, techniczna, pomocnicza dla funkcjonowania nowego obiektu. Opiekę medyczną znajdą tutaj dzieci na łącznie 9 oddziałach, w 354 jednoosobowych pokojach, w których pacjenci będą mogli przebywać wraz z opiekunem. Placówka zapewni opiekę także poprzez zespół poradni specjalistycznych, a także pierwszy w regionie Szpitalny Oddział Ratunkowy dla dzieci.
Przedsięwzięcie o szacunkowej wartości 375 056 153 zł zostanie sfinansowane z trzech źródeł. W ramach wsparcia Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014 – 2020 z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego zarezerwowano 237 055 731,67 zł, środki z Kontraktu Terytorialnego (budżetu państwa) to 101 387 613,68 zł oraz wkład własny Województwa Wielkopolskiego na poziomie 36 612 807,65 zł, które Samorząd planuje pozyskać w ramach pożyczki z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Wkrótce ogłosimy przetrag na budowę. Te, jakże ważne informacje, zostały przekazane mediom podczas konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. Wszyscy mogli także zobaczyć jak wygląda dokumentacja projektowa! To osiem kartonów wypełnionych segregatorami.