Logo Fundusze Europejskie, Godło Polski, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Finansowanie dopięte! Czekamy na oferty wykonawców.

4 kwietnia 2018

Województwo Wielkopolskie podpisało dzisiaj z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę pożyczki na współfinansowanie budowy Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu. Sygnatariuszami umowy byli Marszałek Marek Woźniak i Przemysław Cieszyński, Członek Zarządu BGK. Również dzisiaj ogłoszony został przetarg na budowę. Wszystkie szczegóły i warunki mozna znaleźć na naszej stronie. Najdalej na trzy miesiące powinniśmy poznać wykonawcę i ruszyć z budową. Prezes Spółki „Szpitale Wielkopolski” Izabela Grzybowska, podkreśliła podczas dzisiejszej konferencji, że inwestycja obejmuje budowę budynku łącznie z wyposażeniem szpitala, wraz z parkingami, przyłączami, sieciami i przebudową ulicy Wrzoska, będącej drogą dojazdową do szpitala.

Przedsięwzięcie o szacunkowej wartości 375 056 153 zł zostanie sfinansowane z trzech źródeł. W ramach wsparcia Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014 – 2020 z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego zarezerwowano 237 055 731,67 zł, środki z Kontraktu Terytorialnego (budżetu państwa) to 101 387 613,68 zł oraz wkład własny Województwa Wielkopolskiego na poziomie 36 612 807,65 zł. W nowym budynku o powierzchni zabudowy blisko 6000 m2 skoncentrowana zostanie działalność, która obecnie prowadzona jest w kilku lokalizacjach na terenie Miasta Poznania w ramach Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem. Opiekę medyczną znajdą tutaj dzieci na łącznie 9 oddziałach, w 354 jednoosobowych pokojach, w których pacjenci będą mogli przebywać wraz z opiekunem. Placówka zapewni opiekę także poprzez zespół poradni specjalistycznych, a także pierwszy w regionie Szpitalny Oddział Ratunkowy dla dzieci.